Ponad 85% drogowego transportu międzynarodowego w Europie odbywa się za pomocą zestawów samochodowych złożonych z ciągnika siodłowego i naczepy. To proste, niezawodne i wydajne narzędzie logistyczne. Nie zawsze jednak dbałość o ciągnik siodłowy równa się dbałości o naczepę. Nadal wśród niektórych przewoźników panuje przekonanie, że naczepa nie wymaga takiego serwisu jak ciągnik. Poziom zaawansowania technologii i liczba ruchomych jest dużo mniejsze niż w pojazdach silnikowych, ale to na naczepach przewożony jest nierzadko bardzo cenny ładunek. Auto Vetten podpowiada na co należy zwrócić uwagę przy serwisowaniu naczep.

Naczepy i przyczepy, oprócz odpowiednich właściwości jezdnych, zapewniać właściwe warunki do przewożenia towarów (także tych o specjalnych wymaganiach). Serwis Auto-Vetten Nowy Tuchom oferuje kompleksową obsługę w zakresie ich naprawy oraz serwisu, zarówno w przypadku zużycia typowych elementów eksploatacyjnych, awarii jak i uszkodzeń, wynikających z kolizji drogowych. Serwis naczep i przyczep opiera się na fachowej diagnostyce, która zapewnia pełną wiedzę na temat przyczyn awarii. Pośród najczęściej wykonywanych zleceń znajdują się:

  • przeglądy okresowe,
  • naprawy instalacji elektrycznych oraz układów pneumatycznych, które odpowiadają za prawidłowe działanie przestrzeni ładownej,
  • diagnostyka oraz naprawy hamulców,
  • montaż wyposażenia dodatkowego.

Serwis naczep i przyczep powinien posiadać odpowiednie zaplecze narzędziowo – maszynowe, dzięki któremu będzie w stanie szybko i sprawnie wykonać różnego typu naprawy mechaniczne, usprawnić działanie zawieszenia czy układów hydraulicznych. Ponadto profesjonalny warsztat powinien oferować naprawy powypadkowe, które wymagają ingerencji w konstrukcję naczepy czy przyczepy. Bezpieczeństwo przewożonych towarów oraz całego pojazdu wraz z kierowcą, wymaga sprawnego działania układu hamulcowego i napędowego. Nawet najlepszej jakości ciągnik siodłowy, nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa jazdy, jeżeli jego naczepa zostanie osłabiona przez nieprawidłowo działające hamulce czy zawieszenie).

Pneumatyka odpowiada za wydajność w zakresie ładowności a sterowanie elektroniczne gwarantuje wygodę obsługi pojazdu. To właśnie te aspekty powinny być objęte szczególną uwagą, jeżeli planujesz przeprowadzić serwis naczep i przyczep. Powierzając naczepę profesjonalnemu serwisowi zyskasz pewność, iż bezpiecznie możesz ruszać do realizacji kolejnych zleceń.

Zalety regularnego serwisowania naczep i przyczep:

  • możliwość zaplanowania kosztów;
  • atrakcyjne ceny;
  • wydłużony czas sprawności i wykorzystanie zasobów floty;
  • zespół certyfikowanych techników dedykowanych do obsługi technicznej i napraw;
  • spełnione są wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z  wymogami producenta.

Auto-Vetten posiada bogate doświadczenie w obsłudze pojazdów różnych marek. Gwarantujemy solidność wykonanych prac oraz ich terminowość.